Pressiteade: Alanud õiglase kaubanduse nädal tervitab Keenia roosikasvatajat

27.oktoober 2008

wambui_sml.jpgTänasest jõuavad Eestisse müügile õiglase kaubanduse roosid. Need on kasvatatud Keenias, Oseriani ühistus, mis maasai keeles tähendab rahupaika. 6000 töötajaga ühistu juht Wambui Gikenye, kes vastutab sotsiaalsete ja keskkonna küsimuste eest, külastab esmaspäeval Tallinnas Rimi hüpermarketeid ning Riigikogu Aafrika rühma liikmeid. Pr. Gikenye tervitab Rimit olulise sammu puhul sotsiaalse ettevõtluse teel ning vestleb Toompeal riigikogulastega. “Usun kindlalt, et mitte abi, vaid õiglased kaubandussuhted rikaste ja vaeste riikide vahel on võimas vaesuse vähendamise vahend,” sõnab Gikenye. Õiglase kaubanduse nädalal kinkis Rimi oma klientidele 1500 Fairtrade märki kandvat roosi.

Ajal, mil meedia tähelepanu köidab jätkuv majanduskriis, usub Rimi puu- ja juurvilja tootegrupi juht Kätlin Rohilaid, et tarbijad on hakanud rohkem jälgima oma tarbimisharjumusi ning eelistama lisaväärtusega tooteid. "Fairtrade toodete ostmine ei sõltu sissetulekust. See on pigem seotud väärtushinnangutega ja mõttelaadiga”, on Rohilaid kindel. Neid inimesi, kes teadvustavad õiglase kaubanduse põhimõtteid ja võimalusel eelistavad Fairtrade tooteid, on kevadise TNS Emori poot läbi viidud avaliku arvamuse küsitluse põhjal Eestis ligi 40%.

Selle aasta õiglase kaubanduse nädala üleskutse on märgata, kuivõrd lihtsalt saab toetada arengumaade inimeste heaolu, tehes seda kohvi juues, kallimale roosikimpu kinkides või sõpradele külakosti viies. Kui eelmisel nädalal püstitas üle 51 000 soomlase õiglase kaubanduse kohvi joomise maailmarekordi, siis sellest nädalast saab Eestis igaüks Kehrweideri kohvikutes juua õiglase kaubanduse kohvi. Et nüüdseks on ka jaekauplustes laiemalt saadaval õiglase kaubanduse tooted, saavad teadlikud inimesed iga ostuga parandada maailma seitsme miljoni kõige vaesema inimese elujärge.

Fairtrade märk tootel garanteerib paremad majanduslikud ja sotsiaalsed tingimused arengumaade väiketalunikele. Eesti ühines rahvusvahelise Fairtrade sertifitseerimissüsteemiga mullu kevadel. Alates 2009. aastast korraldavad Põhja- ja Baltimaad õiglase kaubanduse nädalaid üheaegselt ja sarnase egiidi all.

Lisateave:
Riina Kuusik, Fairtrade Eesti
56983050
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.fairtrade.ee/coffee.html


Wambui Gikenye visiidi päevakava 27.10

11-12.30 kohtumine Ülemiste Rimi hüpermarketi külastajatega
13.00-14.00 visiit Riigikokku; kohtumine Aafrika rühma ja väliskomisjoni liikmetega
15.30-16.30 kohtumine Mustakivi Rimi hüpermarketi külastajatega