Pane ennast lihavõttenädalal proovile!

Šokolaadimunad on kaasaegsete lihavõttepühade lahutamatu osa, kuid kas Sa oled teadlik selle magusa maiuse kibedast küljest?  Kakaokasvatajate argipäev ongi kibe, sest nemad saavad kakao eest meie šokolaaditahvlis vaid väikese osa selle hinnast.

Üleeuroopaline õiglase šokolaadi kampaania kutsub lihavõttenädalal inimesi üles koguma 30,000 allkirja petitsioonile, mis nõuab šokolaadifirmadelt õiglase tasu maksmist kakaotalunikele.

Loe edasi: Pane ennast lihavõttenädalal proovile!

Naistepäeva puhul ärgitab õiglase kaubanduse liikumine riikide valitsusi läbi viima muutusi naiste elu parandamiseks

Naiste poolt tehakse ära suurem osa tööst maailmas, ÜRO hinnangul 67%, ent palka saavad naised sama töö eest 30-40% vähem kui mehed ning paljudes arengumaades ei saa naised üldse mingit tasu. Võitluses naiste võrdõiguslikkuse nimel on saavutatud suuri sotsiaalseid, poliitilisi ja majanduslikke muutusi, mis on parandatud töötavate naiste ja nende perekondade elujärgekogu maailmas. Õiglasel kaubandusel on nendes muutustes suur roll.

Foto: GEPA
 

Loe edasi: Naistepäeva puhul ärgitab õiglase kaubanduse liikumine riikide valitsusi läbi viima muutusi naiste...

Murranguline aasta õiglase kaubanduse põllumeestele

Üheksa ettevõtet, kelle seas ka tuntud šokolaaditootja Mars ning Saksamaa, Šveitsi ja Jaapani suurimad jaeketid, allkirjastasid uue Fairtrade allhankeprogrammi. Aastal 2014 suurenevad selle tulemusena Fairtrade kakaokasvatajate müügimahud 14 protsendi võrra, mis eeldatavasti toob kakaokasvatajatele lisaks toorme müügihinnale täiendava õiglase kaubanduse lisatuluna 1,2 miljonit USD kogukondade elujärje parandamiseks.

 

 

Loe edasi: Murranguline aasta õiglase kaubanduse põllumeestele

Käesoleva aasta õiglase kaubanduse nädala tähelepanu all on šokolaaditööstuse varjuküljed

Juba seitsmendat aastat järjest tähistatakse Eestis rahvusvahelist õiglase kaubanduse nädalat, mis keskendub sel aastal šokolaaditööstuse varjukülgedele. Tallinna külastab kakaotalunik William Kofi Brobbey maailma ühest suurimast kakaotootjariigist Ghanast, kes osaleb üle-euroopalise kampaania Make Chocolate Fair! töötoas ning kohtub vaatajatega šokolaaditööstust ja lapstööjõu kasutamist uurivas dokumentaalfilmi „Tume šokolaad“ esilinastusel kinos Artis.

Kaader filmist "Tume šokolaad", Taani 2013

“Tarbija teadlikkus on Eestis jõudsalt kasvanud, “ tõdeb Fairtrade Eesti esindaja Jaanus Välja, “kuid oluline on ka ettevõtete ja omavalitsuste sotsiaalne vastutus toorainet tootvate arengumaade talunike ees”. Viimase õiglase kaubanduse uuringu kohaselt on 78% vastanutest nõus sellega, et maksumaksja raha ei tohiks kulutada toodetele, mille valmistamisel on töötajatele makstud ebapiisavat tasu või kasutatud orja- ja lapstööjõudu. Inimõigustest kinnipidamist kaupade tootmise kogu tarneahela ulatuses rõhutab ka hoogsalt populaarsust koguv õiglase kaubanduse linnade liikumine, millesse hetkel kuulub üle 1300 omavalitsuse maailmas.

Loe edasi: Käesoleva aasta õiglase kaubanduse nädala tähelepanu all on šokolaaditööstuse varjuküljed

Make Chocolate Fair! - üle-euroopaline kampaania nõuab šokolaaditööstuselt kakaotalunike ekspluateerimise lõpetamist

Custom Flash - Free Version

Tänasel rahvusvahelisel lapstööjõu kasutamise vastasel päeval algab üle-euroopaline kampaania „Make Chocolate Fair“, mis kutsub inimesi tegutsema suurema õigluse nimel globaalses kakaotööstuses. Kampaania nõuab šokolaadifirmadelt õiglase tasu tagamist kakaotalunikele, laste orjatöö kasutamise lõpetamist ning muude sotsiaalsete ja keskkonnaalaste nõuete sätestamist šokolaadi tootmises. Kampaania hõlmab 16 Euroopa riiki, kus kogutakse allkirjju petitsioonile, mis antakse üle šokolaadifirmade peaassambleel 2015. aastal.

Loe edasi: Make Chocolate Fair! - üle-euroopaline kampaania nõuab šokolaaditööstuselt kakaotalunike...