Tammsaare pargis toimub laupäeval Maailmapäev 2006

11.09.2006

16. septembril kell 12 avab välisminister Urmas Paet kõnega Tammsaare pargis Maailmapäeva 2006, millega soovitakse avalikkusele tutvustada arengumaadega seotud aktuaalseid teemasid, koostööleppeid ja eesmärke.

Ürituse südameks on parki püstitatud linnaku vestlustelk, kus kõik huvilised võivad kuulata ja kaasa arutleda teemal "Miks riigid arenevad erinevalt". Debatt algab kell 13 ja sellest võtavad teiste hulgas osa välisminister Urmas Paet, Euroopa Parlamendi liige Toomas Savi ja Riigikogu Väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson. Hiljem jagavad samas telgis oma muljeid ja kogemusi mitmed arengumaades elanud eestlased, räägitakse õiglasest kaubandusest, olukorrast Valgevenes ja paljust muust.

Telklinnakus tutvustavad oma tegevusi mitmed kohalikud ja välismaised organisatsioonid ja välisriikide saatkonnad, kes oma töös puutuvad kokku arengukoostöö ja humanitaarabiga. Noortealal on Kinobussi filmitöötuba ning Elav Raamatukogu, mis tähistab kampaania "Kõik erinevad, kõik võrdsed" starti. Pargi keskel asuval pealaval on üles astumas mitmed muusikalised kollektiivid nii siit- kui sealtpoolt piiri, kuulda saab näiteks egiptuse sooloartisti Aladin Abbhas´i ja Universaal universumi djembetrummareid.

Maailmapäeva peakorraldaja Marje Pihlaku sõnul on ürituse keskseks eesmärgiks tekitada suuremat huvi arengukoostöö temaatika vastu ning kutsuda inimesi sellel teemal kaasa mõtlema.

"Seekordne üritus keskendub 2000. aastal ülemaailmselt riikide valitsuste vahel kokkulepitud arengueesmärkide tutvustamisele nagu näiteks äärmise vaesuse ja nälja likvideerimine. Meie sihiks on positiivse fooni loomine arengumaadest kui riikidest, kelle edusammude toetamine on oluline ja vajalik," selgitas Pihlak.

Maailmapäeva korraldab Arengukoostöö Ümarlaud koostöös MTÜ Eesti Euroopa Liikumise ja Eesti Välisministeeriumiga.

Arengukoostöö Ümarlaud on kodanikeühenduste avatud foorum, kus on esindatud 17 organisatsiooni ja üle 70 üksikisiku. Ühenduse põhieesmärgiks on Eesti arengukoostöö alase poliitika tõhustamine, praktiline edendamine ja vastavasisuline avalikkuse teavitamine.

Lisainformatsioon: http://www.terveilm.net/