Europarlament toetab õiglast kaubandust

06.07.2006, Strasbourg

6. juuli plenaaristungil võttis Euroopa Parlament suure enamhäältega vastu otsuse õiglase kaubanduse ja arengu kohta. Resolutsiooni tekst kutsub Euroopa Komisjoni üles tegema ettepaneku, kuidas suurendada eurooplaste toetust õiglase kaubanduse süsteemile. "See resolutsioon peegeldab Õiglase kaubanduse tähelepanuväärset kasvu ja Euroopa tarbijate vastutustundlikku ostmiskäitmust." teatas MEP Frithjof Schmidt. "Õiglase kaubanduse müügikäive on 2000 aastaga võrreldes kasvanud 20%. Kuna Euroopa Liit on kõige suurem Õiglase kaubanduse turg, moodustades maailmakäivest 60-70%, siis peaks ta ka aktiivselt süsteemi toetama." Euroopa Komisjoni väliskaubanduse volinik Peter Mendelson kinnitas, et resolutsioon võetakse Komisjonis hästi vastu. "Õiglane kaubandus paneb tarbijad mõtlema ja seetõttu on ta väga väärtuslik."

Resolutsioon sisaldab mitmeid konkreetseid ettepanekuid Õiglase kaubanduse toetamiseks. Kaubandusalane abi peaks aitama rohkem arengumaade väiketalunikke ühinema Õiglase kaubanduse süsteemiga ja laiendama praeguste väiketootjate võimalusi. Raport teeb ettepaneku lisada Õiglase kaubanduse kriteeriumid avalike hangete tingimusteks. "Me tahame õiglast tasu kõikidele talunikele", ütles Briti MEP Linda McAvan. "Ent hetkel peame toetama Õiglast kaubandust, sest see võimaldab talunikele ära elada ja oma lapsed kooli saata." Liberaalide MEP Fiona Hall lisas:"Õiglane kaubandus on olnud edukas. Suurbritannias juuakse iga päev kolm miljonit tassi õiglase kaubanduse kohvi, teed või kuuma šokolaadi. Kuid see on vähem nähtav paljudes teistes liikmesriikides. Me peame toetama Õiglase kaubanduse teavituskampaaniad, eriti neis riikides, kus teadlikkus on veel väga madal."

Rahvusvaheline Õiglase kaubanduse liikumine tervitab tänast otsust kui kauaoodatud signaali tõsta avalikkuse toetust Õiglasele kaubandusele, mille tõestatud mõju kestvale arengule ja vaesuse vähendamisele on kinnitanud Euroopa institutsioonid.

Lisateave: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.