24.08 Tasuta jäätise päev!

Tule 24.08 kell 14.00-17.00 Solarise keskuse aatriumisse maitsma imehead ja õiglast Ben&Jerry jäätist! 

 
Ben&Jerry jäätistes sisalduv suhkur, kakao, vanilje, kohv ja banaanid on toodetud vastavalt Fairtrade standarditele, mis tagab arengumaa talunikule ja istanduse töölisele õiglase tasu ja kogukonnale sotsiaalse arengu. http://www.benjerry.com/values/issues-we-care-about/fairtrade
 
Jäätisega maiustamise ajal jagab kohapeal tarkust õiglasest kaubandusest MTÜ Mondo (fairtrade.ee ja mondo.org.ee). Ootame Sind Solarisse neljapäeval 24.08.17 algusega kl 14:00. Orienteeruv lõpp kl 17:00 (või kuni jäätist jätkub).

 

Ben Jerrys Banner 1000x520px

Värske “Palmileht” tutvustab palmiõli tootmise telgitaguseid

Samal ajal kui kogu maailm otsib alternatiivi fossiilkütusele, teadlikud toitujad alternatiivi loomsetele või transrasvadele ja ökokosmeetika tootjad alternatiivi silikoonile, raputavad pealtnäha hea alternatiivi allikad ehk õlipalmide istandused Kagu-Aasias kogukondi, reostavad keskkonda, kasutavad ära vaest elanikkonda. Täna ilmus Maalehe vahel MTÜ Mondo erileht “Palmileht”, mis annab ülevaate palmiõli tootmisega seonduvatest probleemidest ning pakub välja lahendusi.

 

LOE EDASI

Meira Eesti OÜ Fairtrade kohvid

Hea uudis õiglase kaubanduse sõpradele!

Alates juunist 2017 toob Meira Eesti OÜ Eesti turule kaks vinget Fairtrade kohvi. Tooted on valmistatud Segafredo tehases Hollandis.

Bio Organic 1kg tumeda röstiga oad on segu Arabica ja Robusta kohviubadest, mis on orgaaniliselt kasvatatud erinevates maades, nagu Mexico, Peru ja Tansaania. Kohv on rikkaliku aroomi ning täiusliku maitsega.

 

Cafe Créme Duet 1kg kohvioad on valmistatud 100% Araabika kohviubadest, mis on pärit erinevatest piirkondadest Kesk-Ameerikast. Kohv on mahe, värske ja särtsaka  iseloomuga.

 

Head nautimist!

 

mh 15005

 

Tulge Arvamusfestivalile! Seal on mitmeid põnevaid arutelusid, mis teid 11.-12. augustil Paidesse meelitavad.

Tule Arvamusfestivalile Paide vallimäele, kus 12.augustil kell 14.45-16.15 toimub Kaasava ühiskonna alal arutelu "Palmi all".

Palmiõli ei ole Fairtrade-märgisega toode, kuid palmiõli leidub ligi 50%-s pakendatud ja poes müüdavates kaupades. Vastutustundetu tootmine toob endaga arenguriikide talunikele kaasa kohvi, tee või puuvillaga sarnaseid sotsiaalseid ja keskkondlikke kurbi tagajärgi. Ka palmiõli puhul pole lahenduseks mitte loobumine, vaid õiglaste tootmis- ja tarnetingimuste nõudmine ning oma eelistuste väljanäitamine. Loe rohkem.

Ja kui satud Tallinnas minema Artise kinno, siis vaata ka palmiõli näitust.

 

MTÜ Mondo tunnustas 10 uut õiglase kaubanduse sõpra

Sel aastal ise 10 aastaseks saav MTÜ Mondo tähistas õiglase kaubanduse päeval, 11. mail 10 aastat ajast, mil esimese Balti riigina tulid Eestis ametlikult müügile Fairtrade’i märgisega tooted. Sel puhul tunnustas Mondo 10 uut õiglase kaubanduse sõpra. Need on kohvikud, kauplused või muud organisatsioonid, kes kasutavad, müüvad või valmistavad õiglase kaubanduse tooteid: Solo Sokos Hotel Estoria, kauplus LAV Organic Lifestyle, Rimi Eesti Food AS, pood Slow, STEP UP pood, kodukohvik Mesisuu, keskkonnaportaal Bioneer.ee, OÜ Veganfoods, Fazer Eesti AS ning kodumaine soki- ja pesutootja Friends Textile. Tunnustamine toimus Solo Sokos Hotel Estorias ja uhke Fairtrade'i šokolaaditordi valmistas Ristikheina kohvik.

Vaata pilte: http://mondo.org.ee/galerii-10-tegijat-said-oiglase-kaubanduse-sobra-tiitlid/