Tulge Arvamusfestivalile! Seal on mitmeid põnevaid arutelusid, mis teid 11.-12. augustil Paidesse meelitavad.

Tule Arvamusfestivalile Paide vallimäele, kus 12.augustil kell 14.45-16.15 toimub Kaasava ühiskonna alal arutelu "Palmi all".

Palmiõli ei ole Fairtrade-märgisega toode, kuid palmiõli leidub ligi 50%-s pakendatud ja poes müüdavates kaupades. Vastutustundetu tootmine toob endaga arenguriikide talunikele kaasa kohvi, tee või puuvillaga sarnaseid sotsiaalseid ja keskkondlikke kurbi tagajärgi. Ka palmiõli puhul pole lahenduseks mitte loobumine, vaid õiglaste tootmis- ja tarnetingimuste nõudmine ning oma eelistuste väljanäitamine. Loe rohkem.

Ja kui satud Tallinnas minema Artise kinno, siis vaata ka palmiõli näitust.

 

Meira Eesti OÜ Fairtrade kohvid

Hea uudis õiglase kaubanduse sõpradele!

Alates juunist 2017 toob Meira Eesti OÜ Eesti turule kaks vinget Fairtrade kohvi. Tooted on valmistatud Segafredo tehases Hollandis.

Bio Organic 1kg tumeda röstiga oad on segu Arabica ja Robusta kohviubadest, mis on orgaaniliselt kasvatatud erinevates maades, nagu Mexico, Peru ja Tansaania. Kohv on rikkaliku aroomi ning täiusliku maitsega.

 

Cafe Créme Duet 1kg kohvioad on valmistatud 100% Araabika kohviubadest, mis on pärit erinevatest piirkondadest Kesk-Ameerikast. Kohv on mahe, värske ja särtsaka  iseloomuga.

 

Head nautimist!

 

mh 15005

 

Õiglasel kaubandusel täitub Eestis 10 aastat!

Tänavu mais saab 10 aastat ajast, mil esimese Balti riigina tulid Eestis ametlikult müügile Fairtrade’i märgisega tooted. Selle tähistamiseks kuulutab MTÜ Mondo 11.mail välja 10 uut õiglase kaubanduse sõpra: Solo Sokos Hotel Estoria, kauplus LAV Organic Lifestyle, Rimi Eesti Food AS, e-pood Slow, pood STEP UP, kodukohvik Mesisuu, Bioneer.ee, Veganfoods OÜ, Fazer Eesti AS ning kodumaine soki- ja pesutootja Friends Textile OÜ. Need on kohvikud, kauplused või muud organisatsioonid, kes kasutavad, müüvad või valmistavad õiglase kaubanduse tooteid. Palju õnne!  MTÜ Mondo on alates 2014. aastast tunnustanud 38 õiglase kaubanduse sõpra.
 
Tänaseks päevaks on õiglase kaubanduse kaupu saadaval peaaegu igas poes ja 2016. aastal tehtud uuringu kohaselt ostab 11% eestimaalastest võimalusel õiglase kaubanduse märgisega tooteid.  
 
Igaüks saab panustada:
- Vaadake üle, milliseid toiduaineid te kasutate ning mõelge, millised nendest tulevad arenguriikidest või on tehtud sealt pärit toorainest – kohv, tee, kakao, šokolaad, maiustused, pähklid, puuviljad, suhkur, riis, kinoa, vürtsid jms.
- Kui te ei tea nende toiduainete päritolu või tootmistingimusi, siis eelistage õiglase kaubanduse märgisega nagu Fairtrade, Fair for Life, WFTO või kestliku arengu märgisega nagu UTZ Certified kaupu.

 

 

"MTÜ Mondo aktivistid tutvustavad õiglase kaubanduse tooteid Tartu Kaubamajas"  Foto: Aleksei Jašin/MTÜ Mondo

 

 
"MTÜ Mondo laadal õiglase kaubanduse tooteid müümas" Foto: MTÜ Mondo
 
 

MTÜ Mondo tunnustas 10 uut õiglase kaubanduse sõpra

Sel aastal ise 10 aastaseks saav MTÜ Mondo tähistas õiglase kaubanduse päeval, 11. mail 10 aastat ajast, mil esimese Balti riigina tulid Eestis ametlikult müügile Fairtrade’i märgisega tooted. Sel puhul tunnustas Mondo 10 uut õiglase kaubanduse sõpra. Need on kohvikud, kauplused või muud organisatsioonid, kes kasutavad, müüvad või valmistavad õiglase kaubanduse tooteid: Solo Sokos Hotel Estoria, kauplus LAV Organic Lifestyle, Rimi Eesti Food AS, pood Slow, STEP UP pood, kodukohvik Mesisuu, keskkonnaportaal Bioneer.ee, OÜ Veganfoods, Fazer Eesti AS ning kodumaine soki- ja pesutootja Friends Textile. Tunnustamine toimus Solo Sokos Hotel Estorias ja uhke Fairtrade'i šokolaaditordi valmistas Ristikheina kohvik.

Vaata pilte: http://mondo.org.ee/galerii-10-tegijat-said-oiglase-kaubanduse-sobra-tiitlid/

Õiglase kaubanduse austajad ja toetajad ühendavad oma jõud

Õiglase kaubanduse austajad ja toetajad ühendavad oma jõud, et tähistada taas õiglase kaubanduse päeva. Rahvusvaheline kogukond teeb seda 13. mail nime alla "Fair Trade and the Planet", tuues kokku tarneahela osapooled. Tarbijad, poliitikakujundajad ja huvikaitsjad moodustavad inimketi, mis viiks meid sümboolselt kestlikuma arengu suunas: http://wfto.com/events/world-fair-trade-day-2017

Eestis tähistame me õiglase kaubanduse päeva 11. mail, tunnustades uusi õiglase kaubanduse sõpru. Alguse tegime juba 26. aprillil artikliga Eesti Ekspressis: http://ekspress.delfi.ee/arvamus/kuidas-osta-ja-tarbida-eetiliselt?id=77979732