Fazer on saavutanud oma suure eesmärgi

Eelmisel nädalal teatas Fazer, et Fazeri aastaid kestnud ülemaailmne kakaoprogramm on saavutanud oma suure eesmärgi – alates 2017. aasta jaanuarist on kogu Fazeri šokolaadide, kommide, küpsiste ja teiste toodete valmistamiseks kasutatav kakao vastutustundlikult toodetud.
 
Oma teatas ütleb Fazer, et nad ei märgi pakenditele ühegi konkreetse sertifikaadi märki, sest teevad koostööd paljude erinevate vastutustundlikku tootmist propageerivate organisatsioonidega ega soovi ühtegi programmi teistele eelistada.
 
MTÜ Mondo õnnitleb ja tunnustab Fazeri eeskuju. Kuigi Fazer on otsustanud oma toodetele mitte panna Fairtrade'i märgist, on nende poolt hangitud ja kasutatud tooraine kooskõlas vastava Fairtrade'i programmiga (ingl Fairtrade Sourcing Programme).

Uued viktoriinid

Kui tahad hinnata oma teadmisi õiglasest kaubandusest, banaanidest või hoopis kakaost, siis nüüd on selleks suurepärane võimalus – MTÜ Mondo on teinud lõbusa ja hariva viktoriini, mida saavad kasutada nii õpetajad, poliitikud, ajakirjanikud, kaupmehed, noored kui ka lihtsalt vastutustundlikud inimesed. Testi oma teadmisi.

Maailm muutub iga ostuga!

 

Menüü gurmaanidele – aus ja läbipaistev tarneahel

7. detsembril toimus Eesti Arhitektuurikeskuses kokkusaamine „Menüü gurmaanidele – aus ja läbipaistev tarneahel“ hea toidu ja hea seltskonna hindajatele.  Keskendusime toidu tarneahela läbipaistvusele ja ausatele kauplemisvõtetele.

Kokkusaamisele tulid ettevõtjad, ametnikud, ettevõtlusorganisatsioonid ja paljud teised, kelle võimuses ning vastutusalas on kujundada ja mõjutada tarneahelat ja selle läbipaistvust ehk seda, kuidas meieni jõuavad toiduained nii Eestist kui ka arenguriikidest.

Kokkusaamise korraldasid MTÜ Mondo ja Kaupmeeste Liit ning kokkusaamine toimus projekti „Fair Superbrands“ kampaania „SUPPLY CHA!NGE. Muudame poeketid õiglaseks“ raames, mida rahastab osaliselt Euroopa Komisjon.

Loe kokkvõtet ja ettekandeid siit

Ilmunud on ka uus Arengupoliitika teataja

Esita end õiglase kaubanduse sõbraks!

 
 
 

Esita end õiglase kaubanduse sõbraks!

MTÜ Mondo otsib kaubandus-, toitlustus- või tootmisettevõtteid, kodanikuühendusi, riigiasutusi, koole ja töökollektiive, kes oma töös ja tegemistes panustavad õiglase kaubanduse arengusse ja levikusse Eestis. Esita oma kandidatuur (siia klõpsates), kui kasutad, toodad või müüd õiglase kaubanduse märgisega tooteid! Kandidaate ootame 31. märtsini.

Loe edasi: Esita end õiglase kaubanduse sõbraks!