Esita end õiglase kaubanduse sõbraks!

 
 
 

Esita end õiglase kaubanduse sõbraks!

MTÜ Mondo otsib kaubandus-, toitlustus- või tootmisettevõtteid, kodanikuühendusi, riigiasutusi, koole ja töökollektiive, kes oma töös ja tegemistes panustavad õiglase kaubanduse arengusse ja levikusse Eestis. Esita oma kandidatuur (siia klõpsates), kui kasutad, toodad või müüd õiglase kaubanduse märgisega tooteid! Kandidaate ootame 31. märtsini.

Loe edasi: Esita end õiglase kaubanduse sõbraks!

Menüü gurmaanidele – aus ja läbipaistev tarneahel

7. detsembril toimus Eesti Arhitektuurikeskuses kokkusaamine „Menüü gurmaanidele – aus ja läbipaistev tarneahel“ hea toidu ja hea seltskonna hindajatele.  Keskendusime toidu tarneahela läbipaistvusele ja ausatele kauplemisvõtetele.

Kokkusaamisele tulid ettevõtjad, ametnikud, ettevõtlusorganisatsioonid ja paljud teised, kelle võimuses ning vastutusalas on kujundada ja mõjutada tarneahelat ja selle läbipaistvust ehk seda, kuidas meieni jõuavad toiduained nii Eestist kui ka arenguriikidest.

Kokkusaamise korraldasid MTÜ Mondo ja Kaupmeeste Liit ning kokkusaamine toimus projekti „Fair Superbrands“ kampaania „SUPPLY CHA!NGE. Muudame poeketid õiglaseks“ raames, mida rahastab osaliselt Euroopa Komisjon.

Loe kokkvõtet ja ettekandeid siit

Ilmunud on ka uus Arengupoliitika teataja

Menüü gurmaanidele – aus ja läbipaistev tarneahel

Tule 7. detsembril kell 09.30 Eesti Arhitektuurikeskusesse (Põhja puiestee 27a, Tallinn) kokkusaamisele „Menüü gurmaanidele – aus ja läbipaistev tarneahel“. Räägime meie võimalustest ja vastutuse väärtusest, arutleme ebaausate kauplemisvõtete ja tarneahela läbipaistvuse teemadel, jälgime paari toote teekonda arenguriigist meie toidulauale, kuulame häid näiteid ning tutvume lähemalt alternatiivsete kaubandusmudelitega. Kokkusaamisele tulevad ettevõtjad, ametnikud, ettevõtlusorganisatsioonid ja paljud teised, kelle võimuses ning vastutusalas on kujundada ja mõjutada tarneahelat ja selle läbipaistvust ehk seda, kuidas meieni jõuavad toiduained nii Eestist kui ka arenguriikidest.

 

Registreerimine ja programm siin: http://supplychainge.org/projekt-ee/menueue-gurmaanidele-aus-ja-laebipaistev-tarneahel/?L=ee

Õiglase kaubanduse nädal 23.-30.10.2016: et inimesed oleksid teadlikud õiglase kaubanduse toodetest ja ostaksid puuvilju!

Kuigi õiglase kaubanduse tooteid saab osta kogu aeg, pakkus nädal hea võimaluse mõjutada inimeste teadlikkust ja ostuotsuseid:
• ÕK märgis tagab läbipaistva tootmise ja õiglase valiku.
• Meie poodides on olemas valik ÕK tooteid, mis on head ja mõistliku hinnaga.

Mis toimus:

1. koos poekettidega korraldasime 2-tunniseid teavitusüritusi ning plakatid, materjalid ja tooted olid eraldi väljapanekuna üleval terve nädala:
• 15 poes Tallinnas, Tartus ja Narvas: 7 Prismat, 6 Rimi ning Tallinna ja Tartu Kaubamajad
• 1500 inimest: just nii paljude inimestega me hinnanguliselt rääkisime
• 1700 trükist: just niipalju jaotasime või võeti
• 15 õnnelikku viktoriinivõitjat, kellele panid välja kingitused poeketid

2. koos õiglase kaubanduse sõpradega levitasime infot nädala ja õiglase kaubanduse võimaluste kohta aktiivselt ja teadlikult terve selle aja:
• 38 asutust, organisatsiooni, kollektiivi, kogudust, vabaühendust, kes panid info oma kodukale ja sotsiaalmeedia kanalitesse
• 10 kohvikut said ÕK teemalised lauarääkijad
• ÕK sõber Loodusvägi OÜ pani välja kingitused Bioneeri blogimängu võitjatele

3. töötasime meediaga, et info õiglase kaubanduse ja toodete kohta jõuaks inimesteni:
• 28 erinevat kajastust, lisaks Kuku raadios iga päev kolm korda nii eesti- kui ka venekeelses meedias
• raadiomäng Kukus (54000 kuulajat päevas) ja blogimäng Bioneeris
• mitmed blogijad ja sotsiaalmeedia kanalid said ja kasutasid meie sõnumeid

4. leidsime vabatahtlikud, kes aitasid poodides kampaaniat teha:
• kokku käis poodides 14 erinevat vabatahtlikku

Aitäh kõigile, kes panustasid!

 

MFF campaign tracker Mondo 2016 FT week 24.10 TartuK photo 1 scaled

Fotol: Aleksei Jašin ja Annabel Talts