Õiglase kaubanduse sõbra märgist saab taotleda 31. märtsini

MTÜ Mondo kutsub õiglase kaubanduse sõpru endast märku andma ja taotlema vastavat märgist.  

Õiglane kaubanduse põhimõtte kohaselt saavad kõik panustada maailma võrdsemasse arengusse. Sellist kaubandusmeetodit rakendatakse toorainele ja kaupadele, mis on pärit arenguriikidest, kuid mida tarbitakse enamjaolt arenenud maades. Need tooted on meie toidulaual igapäevased – kohv, tee, suhkur, kakao, troopilised puuviljad, šokolaad jms. Õiglase kaubanduse tuntuim märgis on Fairtrade.

Õiglase kaubanduse sõbrad kasutavad, müüvad või toodavad õiglase kaubanduse märgistega tooteid, andes oma eeskuju ja tegevusega panuse maailma paremaks muutmisse.

Märgisele saab kandideerida, täites avalduse siin.

 

ÕIGLASE KAUBANDUSE SÕPRUS LEVIB!

Ka Läti on Eesti eeskujul loonud õiglase kaubanduse sõbra tunnustuse, mille avaüritus toimub 27. novembril, 2017, kell 17:00-19:00 Riias, Birojnīca, Dzirnavu street 84 k-2. Olete kutsutud! Õiglase kaubanduse sõbrad on ettevõtted, asutused ja organisatsioonid, kes oma igapäevatöös, töökollektiivis või ühiskondlikus tegevuses edendavad õiglast kaubandust. Tunnustuse andmine on rajatud usaldusele ja heale tahtele, mitte rangetele kriteeriumitele.  Tunnustus annab selle saajale võimaluse end märgi kaudu esitleda ja olla eeskujuks. Lätis saavad tunnustuse ka eraisikud. Samalaadset ettevõtmist on alustamas ka Leedu. Läti sõbra märgise on kujundanud Triinu Tulva. Vt lisatud teade.

 

Õiglase kaubanduse sõbrad tähtsad, sest mida rohkem sõpru, seda enam saame näidata hooliva suhtumise ja vastutustundliku tarbimise ulatust. Eestis on praegu sõbra märgise saanuid 46.

 

save the date

MTÜ MONDO TEGI JUHENDID JA ABIVAHENDID ÕIGLASE KAUBANDUSE TOODETE HANKIMISEKS

Avalik sektor on väga suur tarbija. Eestis moodustab avaliku sektori kogutarbimine Eesti sisemajanduse koguproduktist 14–16%. Arvestades, et selleks kasutatakse suuresti maksumaksja raha, tuleb seda teha vastutustundlikult ja jätkusuutlikult ning kogu ühiskonna huve arvestades. Üks võimalusi selleks on sotsiaalselt vastutustundlikud riigihanked.  MTÜ Mondo ja jurist Kärt Vaarmari tegid koos Rahandusministeeriumi ametnikega juhised ja näited, kuidas hankida just õiglase kaubanduse tooteid nt kohalikesse omavalitsustesse, riigiasutustesse, haiglatesse, koolidesse vm avalikesse asutustesse toitlustuse ja toitlustusteenuse tellimisel, kohvi- või müügiautomaatide soetamisel ja teenindamisel, toitlustuskohtade valikul, puuvillaste materjalide tellimisel jmt.  Näita eeskuju!

 

Teabekogu