24.-30.10 on tulemas õiglase kaubanduse nädal

Oleme väljas Tallinna Kaubamajas, Prisma ja Rimi poodides ning tõstame õiglase kaubanduse märgiste tuntust ja jagame õiglase kaubanduse põhimõtete ja sisu kohta on infot ning materjale. Mida saate teha:

- Kasutage oma üritustel alati õiglase kaubanduse märgistega (Fairtrade, UTZ Certified, Rainforest Alliance) kohvi, teed, suhkrut, kakaod, šokolaadi või muid maiustusi. Need tooted on saadaval ja nad pole kallimad.
- Küsige ja vajadusel nõudke, et toitlustaja pakub teie üritustel selliseid tooteid. Meie oleme seda teinud ja seni pole keegi, vaatamata algsele imestusele, jätnud need tooted pakkumata.
- Näidake, et te seda teete – pange oma kohvi, tee ja suhkru kõrvale õiglase kaubanduse märgised ja rõhutage seda oma külalistele ja osalistele. Siis saavad nemad sellest omakorda inspiratsiooni.

 

Kauplustesse on jõudnud Loodusväe uus mahetofu

Loodusväe uus tofu – väekas taimse valgu allikas!

Loodusväe uus mahetofu on ainus mahekvaliteediga ja Fairtrade märgisega tofu Eestis ning võid olla täiesti kindel, et see on valmistatud geneetiliselt muundamata sojaubadest! Tofu rikastab su toidulauda täisväärtusliku taimse valguga. 100 g mahetofut sisaldab lausa 18 grammi valku!

Loodusväe tofu on:

  • Kõrge valgusisaldusega
  • Kolesteroolivaba
  • Piimavaba
  • Lisa- ja säilitusainetevaba
  • Vegan
  • GMO-vaba
  • Õiglase kaubanduse (Fairtrade) toode

Enam kui 2000-aastase ajalooga tofu valmib sojaubadest saadud sojapiimast. Tofu on täisväärtuslik taimne valk, mis sobib hästi nii liha kui juustu asendamiseks. Tofu sisaldab rauda ja kaltsiumit, aminohappeid ja mitmeid vitamiine ning arvestatavalt kiudaineid. Kiiduväärt on ka sojajuustu rasvhapete profiil – madal küllastunud rasvade ja rikas küllastumata rasvade poolest.

Tofu on toiduaine, mis võimaldab toiduvalmistamisel fantaasial lennata lasta, sest see sobib nii külmadesse kui kuumadesse roogadesse alates salatitest ja suppidest ning lõpetades pirukate ja vokiroogadega. Lõika tofut võileivale, lisa salatisse, suppi või kastmesse, küpseta pannil või grillil.

Kuna maitsestamata tofu on tugeva iseloomuliku maitse ja lõhnata, saad sellele lisada just selliseid maitseaineid või marinaade, nagu ise soovid. Tofu imab maitseained ja marinaadid endasse kiiresti, vaid kümne minutiga. Maitsestamata tofu mekib hästi nii soolastes kui magusates toitudes.

Kvaliteetset pehmet tofut mahedamaitselise tšilliga võib praadida pannil, küpsetada grillil või nautida töötlemata kujul võileival, salatis ja niisama toidu kõrval. Hõrku, kergelt ürdimaitselist Clearspring Shoyu mahesojakastme marinaadis tofut võib praadida pannil või küpsetada grillil.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14. mai on õiglase kaubanduse päev!

Õiglase kaubanduse päeva eel 12. mail kogunevad õiglase kaubanduse sõbrad, et tähistada õiglase kaubanduse päeva õiglase hommikukohviga ja tunnustada uusi õiglase kaubanduse sõpru - kohvik Anna edasi Tartus, eestilise moe pood Zuzu Tallinnas, Kaubamaja Toidumaailm ja looduspuhta toidu pood ning maaletooja Loodusvägi.

Loe edasi: 14. mai on õiglase kaubanduse päev!

Miks ja kuidas minna üle õiglase kaubanduse toodangule?

Vastutustundlik ettevõtja püüab tagada, et tema ettevõtte mõju inimestele, loodusele ja meie planeedile oleks võimalikult positiivne.
Fairtrade’i märk tootel on võitnud usalduse üle maailma ning kinnitab ettevõtte eetilist pühendumust ja hoolivust. Tarbijatele jätavad sügava mulje ettevõtted, kes väärtustavad avalikult ka inimesi, mitte üksnes kasumit.

MTÜ Mondo on koostanud juhendi Eesti šokolaadivalmistajale, miks ja kuidas minna üle õiglase kaubanduse toodangule.

Loodame, et see juhend aitab ja innustab Eesti šokolaaditootjaid kasutama oma toodetel kas Fairtrade’i või mõne teise õiglase kaubanduse sertifitseerimissüsteemi märki.

MTÜ Mondo